Posjet učenika osmog razreda Vukovaru

Autor: Marina Kostanić Dabo, 2. 10. 2018.

Od 23. do 25. rujna 2018. godine u sklopu projekta Posjet učenika osmih razreda Vukovaru, učenici osmog razreda naše škole u pratnji razrednica Ivanke Peranić, Ksenije Smolić i učitelja povijesti Ante Kneževića posjetili su Vukovar.

Tijekom dvodnevne terenske nastave u organizaciji Javne ustanove Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, učenici su učili o vukovarskoj tragediji i Domovinskom ratu.

Prvoga dana učenicu su posjetili Memorijalni centar Domovinskog rata, Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture te prošetali centrom grada do crkve sv. Filipa i Jakova. Poslije ručka poslušali su predavanja Domovinski rat i Bitka za Vukovar.

Drugoga dana učenici su posjetili memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Ovčaru, Vodotoranj, Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava Domovinskoga rata.

Posjet učenika Vukovaru završio je predavanjem Škola mira i kvizom znanja za sve učenike na kojemu su predstavnici naše škole Lara Kustić i Vicenco Oliverić pokazali odlično znanje i osvojili 3. mjesto.

Osnovna škola A. G. Matoša Novalja / Zeleni put 1, HR-53291 Novalja / www.os-agmatosa-novalja.skole.hr / ured@os-agmatosa-novalja.skole.hr