Terenska nastava u Zagrebu

Autor: Dejan Tauzer, 5. 11. 2019.

U sklopu terenske nastave, dana 11. listopada učenici četvrtih razreda u pratnji učiteljica Arijane Oštarić, Silvije Dragoslavić i Darine Oštarić posjetili su glavni grad Republike Hrvatske – Zagreb.

U sklopu terenske nastave, dana 11. listopada učenici četvrtih razreda u pratnji učiteljica Arijane Oštarić, Silvije Dragoslavić i Darine Oštarić posjetili su glavni grad Republike Hrvatske – Zagreb.

Dolaskom u Zagreb posjetili su Tehnološki muzej Nikole Tesle gdje ih je dočekao  vodič koji ih je na stručan i zabavan način proveo muzejom, a učenicima se posebno svidio planetarij i rudnik.

Zatim je uslijedilo upoznavanje kulturno povijesnih znamenitosti i prirodnih ljepota Zagreba.

Učenici su šetnjom kroz Ilicu stigli do uspinjače kojom su se odvezli do Gornjeg grada, a tamo su vidjeli Kulu Lotrščak, crkvu svetog Marka, Banske dvore i zgradu Hrvatskog sabora. Uslijedio je odlazak do Kamenih vrata i Trga bana Jelačića. U kasnim večernjim satima učenici su se vratili kući, umorni, ali zadovoljni i puni dojmova.

Osnovna škola A. G. Matoša Novalja / Zeleni put 1, HR-53291 Novalja / www.os-agmatosa-novalja.skole.hr / ured@os-agmatosa-novalja.skole.hr