Mahnićevo 2014.

Autor: Dejan Tauzer, 13. 4. 2014.

Hodočašće učenika viših razreda naše škole na grob biskupa Mahnića održalo se i ove godine u subotu,12. travnja u Krku.

Prema običaju geslo je svih susreta: «Svijetli trag biskupa Antuna Mahnića», a svake se godine daje određeni naglasak. Budući je ova godina u znaku pastorala obitelji i Biskupijskog susreta obitelji, misao vodilja je «Moja obitelj».

Hodočašće je započelo u 10.00 sati okupljanjem djece u Katedrali. Potom je uslijedio prigodni program nakon koga je bila sveta misa koju je predvodio otac Biskup. Susret je završio je s ručkom na Kamplinu nakon svete mise.

Hodočastili su učenici viših razreda osnovne škole 5., 6. i 7. razred. Organizacija putovanja je bila u nadležnosti župnih ureda u suradnji sa vjeroučiteljima u školi.  Na hodočašće sva djeca su nosila bedž (promjera 10 cm) s natpisom „Moja obitelj“ i na njemu napisati imena članova svoje obitelji te ukrašena po želji onoga koji ga je izradio. Bedževe su svi imati na sebi, a poslije mise su ga položiti u košaru za to predviđenu na Mahnićevom grobu. Kao i prethodnih godina na kraju mise predstavnici župa donijeli su na grob biskupa Mahnića po jedan cvijet. Svaka župa je odrediti svog predstavnika – nama su to ove godine bile Ema Karavanić i Lara Tončić.

Hodočasnici su mogli u crkvi sv. Kvirina pogledati izložbu radova predškolaca, osnovnoškolaca i srednjoškolaca prigodom Biskupijskog susreta obitelji. Naša grupa je to učinila prije mise.

vj. Ivanka

ANTUNE, BISKUPE, HVALA TI, HVALA,

KLIČU TI DJECA SA MORSKIH ŽALA!

Više slika u fotogaleriji

Osnovna škola A. G. Matoša Novalja / Zeleni put 1, HR-53291 Novalja / www.os-agmatosa-novalja.skole.hr / ured@os-agmatosa-novalja.skole.hr